MR Poprad

Magnetická rezonancia

MR Poprad, s.r.o.

Prevádzka magnetickej rezonancie MR Poprad je jedným z troch najmodernejších pracovísk magnetickej rezonancie na východnom Slovensku patriacich pod spoločnosť Pro Diagnostic Group, a.s. Vysoko erudovaný tím s dlhoročnou praxou v odbore využíva najmodernejšie prístrojové vybavenie PHILIPS 3,0T Ingenia Omega HP. Zariadenie je garanciou využitia invenčných postupov a klinických aplikácií s cieľom čo najpresnejšej zobrazovacej diagnostiky pre pacientov a klinických lekárov. Pracovisko sa nachádza priamo v priestoroch popradskej nemocnice, čo poskytuje jednoduchý prístup na pracovisko aj hospitalizovaným pacientom.

 
 • pracovisko magnetickej rezonancie MR Poprad je vybavené prístrojom PHILIPS Ingenia 3.0T Omega HP a vykonáva všetky štandardné vyšetrenia mozgu a chrbtice, dutiny hrudnej, brušnej a panvy, muskuloskeletálneho systému a cievneho systému dospelých aj detských pacientov a veľa pokročilých (rozšírených) klinických aplikácií
 • vyšetrenia sú plne hradené všetkými zdravotnými poisťovňami
 • možnosť vyšetrenia aj pre samoplatcov na základe štandardného postupu a cien podľa cenníka
 • objednávanie na vyšetrenie aj prostredníctvom on-line žiadanky na webovej stránke
 • jedinečná digitálna technológia MR systému zabezpečuje vysokú kvalitu obrazu, optimalizácia workflow s väčším počtom vyšetrení denne, optimalizovaný dizajn systému (s otvorom šírky 70 cm, pri dĺžke 162 cm) zabezpečuje vyšší komfort pre pacienta s hmotnosťou až do 250kg
 • pracovisko je pripojené do Telerádiologického komunikačného centra (T3C), prostredníctvom ktorého je možné, aby spolupracujúce zdravotnícke zariadenia a ambulancie zasielali snímky alebo nálezy elektronicky, bezplatne a zabezpečeným spôsobom (ambulantným lekárom, ktorí nie sú súčasťou T3C, umožníme prístup k obrazovej dokumentácii prostredníctvom riešenia TomoCon Lite)
 • pracovisko MR Poprad uplatňuje systém manažérstva kvality EN ISO 9001:2015 v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v odbore rádiológia so zameraním na magnetickú rezonanciu.

 

Všetci, ktorí tu pracujeme, vám garantujeme odbornosť, profesionalitu a úctu voči pacientom. Napriek špičkovej technológii a vynikajúcej odbornosti ľudského potenciálu si želáme, aby ste cestu do nemocnice nemuseli merať a zostali zdraví.

MUDr. Katarína Ménová

MUDr. Katarína Ménová
Vedúca lekárka

Vyšetrenia

„MR zariadenie PHILIPS Ingenia 3,0T Omega HP poskytuje mnoho špeciálnych aplikácií, ktoré spolu s dlhoročnými skúsenosťami našich pracovníkov umožňujú rozsiahlu klinickú diagnostiku.”

Neurozobrazovanie

 • vyšetrenia mozgu dospelých aj detí vrátane difúzneho zobrazenia (DWI), aplikácie venous Bold (T2* 3D), izotropné 3D zobrazenie mozgu s T2 a T1 vážením s využitím pre detailné hodnotenie morfológie, pre predoperačnú neuronavigáciu, fúziu s PET a volumetriu
 • rozšírené (advanced) MR vyšetrenie mozgu: všetky spôsoby perfúznych techník (T2*, T1 a ASL), spektroskopia (SVS, CSI) a traktografia (DTI). Umožňuje precíznejšiu diagnostiku ochorení mozgu, ako i predoperačné plánovanie najnáročnejších mozgových operácií
 • zobrazenie chrbticového kanála v celom rozsahu vykonaním multisekvenčného viacpolohového vyšetrenia, MARS- multiartifakt reduction sekvence – sekvencia  na potlačenie metalických  artefaktov v chrbticovom kanále

 

Muskuloskeletárny systém

 • špeciálne dedikované cievky na rôzne časti tela spolu s digitálnou technológiou prístroja umožňujú zobrazenie lézií chrupavky, šliach, väzov a kostnej drene s unikátnou rozlišovacou schopnosťou. Na detailnejšie zobrazenie chrupavky  sekvencia s potlačením signálu vody  – 3D WATS sekvencia

 

Whole body specialist MR ( celotelové )

 • umožňuje zobrazenie rozsahu 200 cm tela pri stagingu onkologických ochorení a sledovaní efektu liečby aj s využitím techniky celotelovej difúzie (DWIBS)

 

Cievny systém

 • neinvazívne vyšetrenie ciev mozgu, krku, hrudníka, brucha a periférnych oblastí tela použitím nekontrastných techník aj 3D CE-MRA, aj 4D –TRAK, s4 DYN3D renal na zobrazenie renálnych artérií.

 

Abdomen a panva

 • diferenciácia fokálnych a difúznych lézií pečene a pankreasu,
 • MRCP,
 • MR enterografia,
 • MR rekta,
 • MR fistulografia v panve,
 • fokálne lézie obličiek, nadobličiek a močového mechúra
 • patológia prostaty s kompletnými možnosťami diagnostiky (DCE – dynamic contrast enhance, DWI, MRS) PRESTO MR.
 • diagnostika ochorení uteru a ovárií (vývojové anomálie, endometrióza, tumory)

Tím MR Poprad

Pracovisko vybavené modernou technológiou je v prevádzke už od roku 2006. Dlhoročné skúsenosti sa denne odrážajú v profesionálnom prístupe celého personálu. Vyšetrenia a celý priebeh od príjmu pacienta po jeho diagnostikovanie zabezpečuje tím pod vedením MUDr. Kataríny Ménovej.

MUDr. Katarína Ménová

Vedúca lekárka

MUDr. Matúš Rutkay

Lekár

Peter Malcovský

Rádiologický technik

Bc. Peter Goc

Rádiologický technik

Bc. Jozef Školník

Rádiologický technik

Iveta Budajová

Zdravotná sestra / Recepčná

Mgr. Jana Kšenzakovičová

Zdravotná sestra / Recepčná

Lucia Čelináková

Zdravotná sestra / Recepčná

Fotogaléria

Pozrite si fotogalériu z nášho pracoviska magnetickej rezonancie v Poprade.

Skúsenosti našich pacientov

Objednanie pacienta

Pacienta budeme kontaktovať pre dohodnutie termínu

Dokumenty na stiahnutie

Dotazníky, žiadanky a cenníky na stiahnutie.

Pre odosielajúcich lekárov ponúkame aj pohodlný a bezplatný prístup k nálezom ich pacientov, vrátane možnosti prezrieť si kľúčové snímky označené popisujúcim lekárom počas diagnostiky alebo stiahnuť si kompletnú štúdiu. Viac na eradiologia.sk.

Pre pacientov

Dotazník pred vyšetrením

Cenník

Kontakt

MR Poprad s.r.o.
Pracovisko magnetickej rezonancie
Banícka 803/28 (areál Nemocnice Poprad, budova infekčného pavilónu)
058 01 Poprad

Kontakty

Tel.: +421 52 4280 060

E-mail: mrpoprad@mrpoprad.sk

V prípade, že sa nám hneď nedovoláte, zanechajte odkaz alebo nám napíšte e-mail.

Prevádzková doba

Prevádzková doba:
Pondelok - Piatok: 6:30 - 21:30

Sobota: 6:30 - 17:00

(ostatné vyšetrenia podľa objednania)

Výdaj výsledkov

Výsledky a snímky sú vám k dispozícii aj online, na portáli www.eradiologia.sk - zóna pre pacientov.

Kde nás nájdete?

Naše pracovisko sídli v areáli Nemocnice Poprad,
v budove infekčného pavilónu

Ako sa ku nám dostanete?

Ešte pred Vašou návštevou Vám ponúkame aj
virtuálnu možnosť návštevy nášho pracoviska.